Itálie

Itálie

Rozlohou vinic je Itálie (po Španělsku a Francii) třetí nejvýznamnější vinařskou velmocí (přibližně 700 tisíc ha), objemem produkce se Itálie poměrně pravidelně střídá s Francií na prvním místě.

Italská vína jsou nedílnou součást jižní kuchyně a dotvářejí spolu s módou temperamentní životní styl. Setkáme se zde s lehkými, snadno pitelnými víny, ale i s neuvěřitelně plnými, komplexními a slavnými víny, jako jsou Barolo, Brunello di Montalcino nebo Vino Nobile di Montepulciano. Legendou se stalo Chianti jako nejznámější představitel italského vinařství. Asi každý se již setkal o dovolené s lehce perlivým Lambruskem a není třeba představovat typické kořeněné vermuty nebo oblíbené šumivé Prosecco.

Španělsko - Víno
Španělsko - Víno
Španělsko - Víno

Italský apelační systém rozlišuje vína nejvyšší kategorie DOCG (dnes 73 oblastí), první oblastí, která tohoto začlenění dosáhla, bylo Barolo, následuje DOC (330 oblastí), IGT (zemské víno, 118 oblastí). Pro milovníky vína je právě tato kategorie studnicí objevů vynikajících a přitom cenově přijatelných vín. Jen je potřeba se vyznat a hledat, popřípadě mít štěstí. Za kategorií IGT následuje kategorie VdT (Vino da Tavola, stolní víno). I v této kategorii obvykle dostaneme kvalitní víno pro běžné pití.

Naše nabídka italských vín zahrnuje to nejlepší, co Itálie milovníkům vín nabízí: Barolo, Brunelo di Montalcino, Amarone, Gavi di Gavi, Prosecco a další.