Castilla Y León VdT

Castilla y León

Castilla y León (Kastilie a León) je největší ze 17 autonomních společenství Španělska. Rozkládá se v severní polovině panělského vnitrozemí východně od portugalských hranic.

Region vznikl jako správní celek spojením dvou historických celků: Leónu a Staré Kastilie. Metropolí regionu je Valladolid. Na západě region hraničí s Portugalskem, na jihu s autonomními společenstvími Extremadurou, Madridem a Kastilií La Manchou; na východě s autonomním společenstvím Aragonií; na severovýchodě s autonomním společenstvím La Rioja a Baskickem; na severu s autonomními společenstvími Kantabrií a Asturií; na severozápadě s autonomním společenstvím Galicií. Centrální část vyplňuje náhorní plošina s průměrnou nadmořskou výškou 800 m. Regionem protéká také řada řek, z nichž nejdůležitější je Duero, která zde tvoří i část hranice s Portugalskem.

Vína z hroznů, jejichž původ se nevešel do poměrně úzkých hranic DO Ribera del Duero, DO Rueda, DO Toro a dalších, a zároveň leží v Castilii a Leónu, mají označení VdT Castilla y León.

Španělsko - Víno
Španělsko - Víno