O nás

O Španělsku, o španělském víně, o nás


Španělsko je zemí s nádhernou krajinou, bohatou historií a kulturou, ve které dobré jídlo, založené na nejkvalitnějších surovinách, a dobré víno vždy hrály důležitou roli. Rozlohou vinic je dnes Španělsko na prvním místě v celosvětovém srovnání a po Itálii a Francii je třetím největším výrobcem vína na světě.

Geografie a podnebí spolu hrají zásadní roli při definování mnoha druhů španělských vín. O španělské krajině a podnebí můžeme říci, že jsou velmi rozmanitá: přes zelenou Galicii a zasněžené Pyreneje, přes vyprahlé centrální plošiny až po písčitý slunný jih. Nachází se zde několik pohoří, které mají vliv na místní krajinu a podnebí. Mezi vrcholky hor a náhorními plošinami se klikatí řeky, na kterých jsou španělské vinice závislé. Mezi nejvýznamnější řeky patří řeka Duero, jež protéká oblastmi Rueda a Ribera del Duero, nebo řeka Ebro protékající oblastí Rioja.

Společnosti La Bodega Riojana s.r.o. se sídlem v Praze a La Bodega de la Rioja Alta SL se sídlem v Getxu, Baskicko byly založeny v roce 2013. Obě společnosti s cizím prvkem (španělským, resp. českým), první jako odbytová pro český a slovenský trh, druhá jako nákupní. Od začátku je zřejmá orientace na dovoz a distribuci španělských vín, která v mezinárodním srovnání vynikají mimořádně příznivým poměrem cena / kvalita, ale která zároveň pro svou originalitu není možné dovážet odjinud. Jedinečné odrůdy jako Viura, Verdejo nebo známější Tempranillo jsou hlavními odrůdami, z kterých vinaři v našem portfoliu vyrábí ta nejkvalitnější vína, která vám rádi přinášíme na český trh: z oblastí La Rioja (zejména skvělá červená vína na bázi odrůdy Tempranillo), Rueda (především vynikající bílá vína z odrůdy Verdejo) a ze sousední oblasti Ribera del Duero (také zejména Tempranillo, ­ovšem ­značně odlišné od vín z oblasti La Rioja).

Bude nám velkým potěšením, pokud naše vína ochutnáte. Pokud si je dokonce oblíbíte, bude nám potěšením mimořádným.

Zveme Vás na degustaci


Záruka dobré zábavy a kvalitních vín

Rezervace